W niedzielę, 12 maja 2019 r., na basenie w Lusowskim Zdroju odbył się finał akcji Mokra Peleryna.

Wpadnięcie do wody, przepłyniecie długości basenu z przeszkodą i wyjście na brzeg w butach, spodniach, koszulce i kurtce nie było łatwe. Wszystkim uczestnikom udała się jednak ta sztuka, z czego byli niezwykle dumni. Opiekunowie z radością uwiecznili te chwile na zdjęciach i filmach. Podczas imprezy panowały pozytywne emocje.

W tym sezonie rozszerzyliśmy program o pokaz samoratownictwa: wykonanie kamizelki ratunkowej ze spodni – sposób żołnierzy służb specjalnych.

Celem akcji jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa przebywania dzieci w pobliżu i w wodzie. Sama umiejętność pływania nie wystarczy, jeżeli przypadkowo, nagle wpadniemy do wody – trzeba wiedzieć co zrobić w takim przypadku i przećwiczyć to np. podczas finału akcji Mokra Peleryna.

Z pewnością nie był to czas stracony.

Zapraszamy na kolejne edycje Mokrej Peleryny!!!

Wszyscy, którzy brali udział we wszystkich etapach akcji Mokra Peleryna oraz w zawodach pływackich 9 czerwca 2019 r. osiągną najlepsze wyniki w swoich grupach wiekowych, otrzymają Puchar Centrum Nauki Pływania „Lusek”. Zostanie on wręczony podczas corocznego pikniku – po zawodach pływackich.