Szanowni Rodzice i Opiekunowie.

                Z satysfakcją ogłaszamy, że kończymy w tym tygodniu drugi etap akcji „Mokra peleryna”. Podczas pierwszego etapu dzieci wpadały do wody z różnych pozycji wyjściowych, w drugim natomiast w koszulce. Uczestnicy zajęć przekonali się, że sama umiejętność pływania nie wystarczy żeby dać sobie radę w wodzie po przypadkowym, nagłym wpadnięciu do niej w ubraniu. Potrzebne są jeszcze wiedza i doświadczenie aby wyjść bez szwanku z takiej sytuacji. Takie właśnie doświadczenie i wiedzę instruktorzy przekazywali w czasie zajęć.

                Przed nami kolejne wyzwanie. W niedzielę, 15 maja 2022 r., o godzinie 15.45 zapraszamy wszystkich chętnych do uczestnictwa w finale akcji „Mokra peleryna” w Lusowskim Zdroju.

Dzieci ubrane w buty (czyste), skarpetki, spodnie, koszulkę, kurtkę przeciwdeszczową, (zalecane ubrania nieprzylegające zbytnio do ciała) będą miały do wykonania następujące zadania:

  • wpadnięcie do wody w całym „ekwipunku”,
  • samodzielne utrzymanie się w pozycji pionowej lub na grzbiecie, z buzią na powierzchni wody – minimum 5 sekund,
  • przepłynięcie długości basenu w pozycji na plecach, przy pomocy pracy nóg do kraula lub do stylu klasycznego,
  • pokonanie przeszkody podczas przepływania długości basenu,
  • samodzielne wyjście z basenu, bez używania drabinki.

                Jesteśmy przekonani, że akcja „Mokra peleryna”, w połączeniu z kursem pływania pozwolą na bardziej bezpieczny wypoczynek nad wodą w czasie, na przykład zbliżających się wakacyjnych wyjazdów. Wiemy również, że akcja jest potrzebna i będziemy ją kontynuować w kolejnych sezonach na basenie w Lusowskim Zdroju.

  • udział w finale jest darmowy,
  • każdy uczestnik otrzyma dyplom oraz drobną pamiątkę.

Serdecznie zapraszamy