Już po raz drugi, na basenie w Lusowskim Zdroju wiosną rozpoczęła się rywalizacja o PUCHAR CENTRUM NAUKI PŁYWANIA „LUSEK”. Jego częścią są trzy etapy akcji MOKRA PELERYNA oraz ZAWODY PŁYWACKIE. Stawiamy nie tylko na umiejętności pływackie ale też na zwiększenie bezpieczeństwa w środowisku wodnym – uczymy jak poradzić sobie w przypadku nagłego, przypadkowego wpadnięcia do wody.

I etap akcji MOKRA PELERYNA już się zakończył (odbywał się dla wszystkich dzieci w czasie zajęć na basenie),

II etap akcji MOKRA PELERYNA – dobiega końca (odbywał się dla wszystkich dzieci w czasie zajęć na basenie).

III etap akcji MOKRA PELERYNA FINAŁ – odbędzie się (dla chętnych) w niedzielę, 12 maja 2019 r. o godzinie 15.00. Będzie polegał na praktycznym wykorzystaniu wiedzy i umiejętności zdobytych w poprzednich dwóch częściach akcji – wpadnięciu do wody, pokonaniu dystansu 13 m, samodzielnym wyjściu na brzeg w ubraniu (buty, spodnie, koszulka, bluza lub kurtka).

IV etap – ZAWODY PŁYWACKIE, po których zostanie wręczony PUCHAR CENTRUM NAUKI PŁYWANIA „LUSEK” – 9 czerwca 2019 r. (podczas corocznego PIKNIKU).

Uczestnictwo we wszystkich etapach rywalizacji oraz uzyskanie najlepszego wyniku podczas ZAWODÓW, w swojej kategorii wiekowej gwarantuje zdobycie pucharu. Rywalizacja odbywać się będzie w czterech grupach wiekowych, osobno dla dziewcząt i chłopców:

I grupa 4-5 lat,

II grupa 6-7 lat,

III grupa 8-9 lat,

IV – 10 i więcej lat.

Szczegóły u koordynatora – Wojciecha Melcera i na stronie internetowej ośrodka przed każdą z aktywności.

Tu możesz pobrać Regulamin Pucharu.

Zapraszamy wszystkie dzieci do wzięcia udziału w rywalizacji, rodzinę i znajomych do kibicowania.