SPA z łaźnią błotną

Zapraszamy Was na niezwykłe rytuały w naszym SPA, na które składają się  oczyszczające okłady błotne w łaźni rzymskiej oraz masaże całego ciała.

Rytuał z wykorzystaniem łaźni błotnej (nazywanej czasami rzymską) często określa się jako rytuał Rassoul, którego źródeł należy szukać w starożytnym Maroku, gdzie do dziś wydobywa się glinkę zwaną właśnie Rassoul lub Ghassoul. Wraz z cenionym na całym świecie rytuałem Hammam, glinka rassoul oraz naturalne mydło savon noir stanowią „żelazną” podstawę menu rytuałów pielęgnacyjnych w ośrodkach odnowy biologicznej. Nie mniej cenione są okłady błotne, dla których surowiec jest pozyskiwany wprost z Morza Martwego.

Już sam etap rytuału polegający na okładzie błotnym wykonanym w rzymskiej łaźni tak naprawdę zawiera w sobie kilka zabiegów pielęgnacyjnych, ponieważ za jednym razem korzystamy z sauny  suchej,  łaźni parowej, okładu z glinki oraz naturalnego peelingu skóry wywołanego maską błotną. Wynika to z sekwencji elementów rytuału.  Zabieg w łaźni rzymskiej dzielimy więc na 3 etapy: nagrzewanie, nawilżanie i spłukiwanie. Pierwsza część rytuału trwa około 10 minut, kiedy to we wcześniej nagrzanej łaźni do temperatury 35-43 stopni nakładane są glinki lub terapeutyczne błoto. Sucha sauna pozwoli na powolne ich zasychanie na ciele, zapewniając ściągające i zarazem peelingujące działanie substancji. Następny etap to nawilżanie, który trwa 15 minut. W tej fazie podawana jest para, zwiększa się więc wilgotność powietrza, co sprawia, że nałożone substancje ulegają zmiękczeniu i dadzą się łatwo spłukać pod prysznicem w ostatnim etapie zabiegu. Teraz ciało jest gotowe na przyjęcie relaksującego masażu wykonanego na bazie specjalnie dobranego naturalnego oleju.

Rytuał Rassoul z wykorzystaniem łaźni błotnej jest również doskonały dla par, ze względu na odprężającą i intymną atmosferę, jaka panuje podczas zabiegu. Nakładanie odżywczych okładów na ciało osoby, z którą wspólnie korzystamy z łaźni jest wyrazem troski o dobrostan tej osoby oraz okazanie jej szacunku 🙂 

Nie znaleziono produktów, których szukasz.
20 minut drogi od Poznania
Przesuń do góry