Nauka pływania dla dzieci i niemowląt

Zapraszamy na zajęcia nauki pływania dla dzieci i niemowląt w Centrum Nauki Pływania LUSEK w Lusowie koło Poznania. Tylko 20 minut od centrum  Poznania znajdziecie Państwo kameralny basen, idealny do nauki pływania młodszych dzieci a także do oswajania z wodą niemowląt, które rozpoczną samodzielną naukę pływania już w czwartym roku życia. Nauka pływania z Luskiem to wspaniała przygoda! Zapraszamy

Zobacz krótki film z zajęć nauki pływania w Lusowskim Zdroju.

Sprawdź grafik zajęć

Zobacz szczegóły dotyczące METODYKI nauczania pływania a także STANDARDÓW OSIĄGNIĘĆ

POZIOMY ZAAWANSOWANIA W OCENIE ROCZNEJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

Centrum Nauki Pływania Lusek działające przy ośrodku „Lusowski Zdrój” zaprasza dzieci w różnym wieku na lekcje pływania prowadzone wg autorskiego programu. Naukę pływania mogą rozpocząć dzieci już od 3,5 roku życia, w czym z pewnością pomoże specjalnie zaprojektowana płytka strefa naszego basenu, gwarantująca najmłodszym kursantom poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Wymiary basenu to 6 m x 13 m. Strefa płytka ma głębokość 90 cm. Zajęcia trwają 45 minut. Grupa nauki pływania liczy maksymalnie 13 uczestników. 

Naukę pływania należy zacząć już od najmłodszych lat i niewiele jest powodów, dla których powinniśmy z tego rezygnować – o przeciwwskazaniach zawsze powinien decydować lekarz. U dzieci, które regularnie i aktywnie ćwiczą oraz bawią się w wodzie, stwierdza się poprawę poziomu rozwoju motorycznego, psychicznego i intelektualnego. Dzieci te są też bardziej odporne na infekcje górnych dróg oddechowych. Nie trzeba wspominać, że umiejętności pływackie kolosalnie zwiększają bezpieczeństwo dziecka podczas wodnych aktywności rekreacyjnych.

 

Zapraszamy na lekcje pływania

Centrum Nauki Pływania „Lusek” zaprasza na lekcje pływania dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym w ramach grup otwartych (godziny popołudniowe) oraz zorganizowanych grup przedszkolnych i szkolnych. Zajęcia odbywają się w grupach podzielonych wg wieku dzieci oraz poziomu ich zaawansowania.

Specjalna Grupa CZEMPIONI (maksymalnie 10 uczestników, 1 instruktor). Kurs dla tych, którzy chcą pływać bardzo dobrze „technicznie” (stylowo), także nauka skoku startowego i nawrotów.

Szybkie postępy uzyskujemy dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu instruktorów (2 instruktorów w grupie*), intensywności kursu oraz niewielkiej liczbie uczestników (maksymalnie 13 dzieci w grupie). Pozwala to na indywidualizowanie celów treningowych i dopasowanie ćwiczeń do ich realizacji.

Program Centrum Nauki Pływania „Lusek” obejmuje 2 semestry nauki, które kończą się sprawdzianem umiejętności oraz pisemnym raportem dla rodziców/opiekunów o nabytych umiejętnościach ich dzieci. Sezon kończymy zawodami pływackimi (w czerwcu, dla chętnych), podczas których wszyscy uczestnicy otrzymują medale a najszybsi zawodnicy w swojej grupie wiekowej dodatkowo dyplomy.

Nad pracą wszystkich instruktorów oraz nad prawidłowością przebiegu wszystkich zajęć czuwa Koordynator Metodyczny.

Centrum Nauki Pływania „Lusek” zaprasza także na zajęcia „Oswajania z wodą” rodziców z maluchami już od trzeciego miesiąca życia. Więcej na ten temat w zakładce „Oswajania z wodą”

* zależy od liczebności grup, dotyczy grup NP

 

Indywidualna nauka pływania

Dobrze jest umieć pływać dla zdrowia, bezpieczeństwa i oczywiście przyjemności. Z przyjemnością więc pragniemy Państwa zapewnić, że umiejętność pływania można przyswoić w każdym wieku, w czym pomogą Państwu nasi doświadczeni instruktorzy. Proponujemy ekskluzywne zajęcia indywidualne lub w dwuosobowych grupach. Zajęcia trwają 45 minut.

Sprawdź grafik zajęć

Warto nauczyć się pływać, ponieważ:

  • pływanie zwiększa wytrzymałość i koordynację ruchową
  • pływanie poprawia pracę serca i płuc,
  • pływanie aktywizuje więcej mięśni niż jakikolwiek inny sport,
  • pływanie jest świetną zabawą!

Nauka pływania w kameralnym rekreacyjnym basenie daje poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Sprawdź cenę

REZERWUJ online

Przesuń do góry