Oswajanie z wodą

Zobacz 2 krótkie filmy z zajęć OSWAJANIA NIEMOWLĄT Z WODĄ

Sprawdź grafik zajęć

Zobacz szczegóły dotyczące METODYKI nauczania pływania a także STANDARDÓW OSIĄGNIĘĆ

POZIOMY ZAAWANSOWANIA W OCENIE ROCZNEJ

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania

 

Drodzy Rodzice!

Przez dziewięć miesięcy Wasze maleństwo rozwijało się w łonie Mamy, pływało bezpiecznie, wsłuchując się w rytm Jej serca. Woda była środowiskiem, które dobrze znało i nawet po narodzinach jest tym, co je pociąga i fascynuje. Zabawa w wodzie sprawia, że dziecko lepiej się rozwija, odpręża i uspokaja. Najwcześniej jak można Pozwólcie swojemu dziecku  przypomnieć sobie te przyjemne chwile sprzed narodzin i przyjdźcie z nim na zajęcia na basenie.

Trudno nazwać zajęcia w wodzie w wieku kilku miesięcy nauką pływania – to raczej nauka swobodnego unoszenia się w wodzie, trening skoordynowanej pracy całego ciała. Uzyskane jednak wtedy umiejętności zaprocentują w przyszłości bezproblemową nauką pływania, woda stanie się dla dziecka środowiskiem bezpiecznym.

Pierwsze wizyty z maleństwem na basenie można już rozpocząć w wieku trzech miesięcy – nie trzeba obawiać się braku umiejętności pływackich, czy nieodpowiedniego trzymania dziecka w wodzie. We wszystkim pomogą doświadczeni instruktorzy.

Zanim wybierzemy się na basen, musimy pamiętać, żeby nie karmić dziecka około godziny przed zajęciami i pół godziny po nich. Zabrać trzeba ze sobą: najlepiej kilka ręczników (do otulania malucha przed wejściem do wody i po wyjściu oraz do wycierania), ubranka na zmianę, butelkę z jedzeniem, klapki (dla Opiekuna !). Specjalną pieluchę otrzymają Państwo w recepcji.

Nad pracą wszystkich instruktorów oraz nad prawidłowością przebiegu wszystkich zajęć czuwa Koordynator Metodyczny Centrum Nauki Pływania „Lusek”.

Sprawdź cenę

REZERWUJ online

20 minut drogi od Poznania
Przesuń do góry