Zapisy online

Masaż masłem karite

259 zł

Masaż masłem karite przeznaczony jest dla osób o bardzo suchej skórze, dlatego dedykujemy go wszystkim, którzy chcą cieszyć się jeszcze letnią opalenizną ale chcą także, żeby ich skóra pozostała nawilżona i odpowiednio odżywiona.

Masło karite, określane również jako masło shea, masłosz lub masło galam, jest substancją pochodzenia roślinnego i składnikiem wielu kosmetyków pielęgnacyjnych – pochodzi z drzewa Butyrospermum Parkii uprawianego w Afryce, a konkretnie z jego owoców tłocznych na zimno metodami ręcznymi.

Masło karite doskonale nawilża oraz regeneruje skórę,  głównie dlatego, że pozostawia na niej ochronny płaszcz lipidowy. Dzięki zawartości wielu cennych składników takich jak witamina A i E, wzmacnia cement międzykomórkowy, łagodzi stany zapalne, odżywia, uelastycznia skórę oraz pomaga utrzymać jej prawidłowe nawilżenie. Masło karite jest również naturalnym filtrem przeciwsłonecznym o niskim współczynniku (ok. SPF 5).

Masaż wykonujemy ciepłym masłem, a dzięki naturalnym składnikom zawartym w maśle skóra po masażu jest wyjątkowo gładka w dotyku i elastyczna.

Przed masażem zaleca się dodatkowo wykonanie peelingu całego ciała, aby wzmocnić absorbcję dobroczynnych składników samego masła. 

Czas trwania około 1 godzina (bez peelingu)

Sprawdź także
20 minut drogi od Poznania
Przesuń do góry