Szanowni Rodzice i Opiekunowie.

Z przyjemnością informujemy, że 25 marca 2024 r. rozpoczynamy I etap akcji Mokra peleryna®. W minionych sezonach cieszyła się ona dużym zainteresowaniem i akceptacją uczestników oraz ich rodziców. W połączeniu z kursem nauki pływania pozwala zwiększyć poziom bezpieczeństwa w czasie przebywania nad wodą. Ponieważ zbliżają się wakacje, sprawa ta staje się coraz bardziej istotna.

W trakcie zajęć, nasi instruktorzy opowiedzą i pokażą dzieciom jak zachować się w sytuacjach zagrożenia w wodzie. Innymi słowy uczestnicy przekonają się, że sama umiejętność pływania nie wystarczy żeby dać sobie radę w wodzie po przypadkowym, nagłym wpadnięciu do niej a my dostarczymy wiedzę i pozwolimy zdobyć doświadczenie aby zwiększyć szanse wyjścia bez szwanku z takiej sytuacji.

9 kwietnia rozpoczniemy II etap akcji. Zachęcać będziemy wtedy do przyniesienia na zajęcia koszulki lub bluzy, w której dzieci wykonywać będą zadania związane z II etapem i finałem akcji, kiedy to w ubraniu będą próbowały miedzy innymi pokonać specjalnie przygotowany wodny tor przeszkód. Drugi etap akcji Mokra peleryna® zakończy się 11 maja 2024 r.

Finał odbędzie się w niedzielę, 12 maja 2024 r. (szczegóły w kolejnych informacjach)